KKK


Mis kellast olete avatud?

Paikre sorteerimisjaam, asukohaga Pärnu linn, Raba 39 on avatud E-R 8.00- 18.00; L 10.00-14.00; P 10.00-12.00
Paikre prügila, asukohaga Põlendmaa, Paikuse vald on avatud E-R 07-19.00; L 08.00-18.00; P 13.00-16.00

Kuhu ja mis hinnaga saan viia vana teleri ja külmkapi?

Paikre prügilasse ja sorteerimisjaama saab TASUTA tuua komplektset elektroonikat (n: külmik, teler, pesumasin, pliit) ja väike kodumasinaid (n: mikrolaineahi, veekeetja, röster, tolmuimeja, triikraud).

Mida teha vana madratsi ja mööbliga?

Kasutuskõlbmatud olmejäätmed sh. madratsid, mööbel ja riideesemed tuleb tuua Paikre prügimäele, vastuvõtuhinnaga 93,00 eur/tonn.

Kuhu võib tuua tühjad värvipurgid?

Värvipurk on ohtlik jääde, nagu ka vanad patareid, päevavalguslambid, akud, elavhõbedat sisaldavad kraadiklaasid ja ravimid. Need tuleb tuua ohtlike jäätmete kogumispunkti Paikre sorteerimisjaama või prügilasse. Elanikele on ohtlike jäätmete vastuvõtt tasuta.

Remondi käigus tekkis ehitussoga (töödeldud puit, vill, kipsi jäägid jms). Kuhu need panna?

Ehitus- ja lammutuspraht suuremats kogustes saab tuua Paikre prügilasse vastuvõtu hinnaga 78,12 EUR/tonn, Raba sorteerimisjaama väiksemas mahus hinnaga 106,10 EUR/tonn.

Kuhu viia kokku kogutud oksad, puulehed, muru ja toidujäätmed?

Biolagunevad jäätmeid ei tohi panna segaolmejäätmete konteinerisse. Biolagunevaid aia- ja haljastus ning toidujäätmeid võtavad aastaringselt vastu Paikre prügila ja sorteerimisjaam ning need suunatakse edasi kompostimisele.

Biolagunevate jäätmete vastuvõtt:
– aia- ja haljastusjäätmed Paikre prügilas on hinnaga 36,00 EUR/tonn.
– aia- ja haljastusjäätmed Paikre sorteerimisjaamas on hinnaga 48,00 EUR/tonn.

– köögi- ja sööklajäätmed Paikre prügilas on hinnaga 74,40 EUR/tonn.

Kuhu viia katuse vahetuse käigus tekkinud eterniit?

Vana eterniit ehk asbest on ohtlik jääde ning see tuleb tuua Paikre prügilasse.  Asbesti vastuvõtu hind on 81,00 EUR/t0nn.

Kas võtate vastu ka autorehve?

Vanarehvide vastuvõtt on tasuline. Sõiduauto rehvid on hinnaga 360 eur/tonn ning traktori rehvid 420 eur/tonn. Lõplik hind kujuneb vastavalt kaalule.

Kas võtate vastu ka aknaklaase?

Jah, aknaklaasi saab tuua nii Paikre prügilasse Põlendmaal, kui ka Paikre sorteerimisjaama Raba 39 Pärnu linn. Ilma raamideta aknaklaasi vastuvõtt prügilas on 26,78 eur/tonn.  NB! Siia alla ei kuulu peeglid ega autoklaasid.